E X T R E M A L N I
ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIA !!!
O nas
Co to ta paralotnia
Trochę techniki
SZKOLENIA
Galeria
Cennik
Kontakt
Zapisz się na szkolenia

 

Paralotnia - to statek powietrzny umożliwiający swobodne loty zarówno w terenie górzystym jak i na nizinach. Paralotnie ze względu na swoje właściwości zostały podzielone na następujące klasy :

DHV AFNOR

1

Standard

1-2

2

Performance

2-3

Competition

3

 
Przekładając to na zrozumiały język dla kazdego
 
Klasa Przeznaczenie

1

Skrzydła szkolne, bardzo bezpieczne

1-2

Skrzydła rekreacyjne, dla początkujących pilotów bądź dla pilotów ceniących wysoki poziom bezpieczeństwa

2

Skrzydła rekreacyjno-sportowe dla pilotów rozwijających swoje umiejętności. Wskazane minimum 20 godzin nalotu na skrzydłach DHV 1-2 przed przesiadką na tą klasę.

2-3

Skrzydła sportowe dla zawodników i doświadczonych pilotów aktywnie kontrolujących skrzydło

3

Skrzydła wyczynowe dla elity

 
Paralotnie różnych klas różnią się konstrukcją która wpływa na parametry lotu. Na pierwszy rzut oka rozpoznać je można po kształcie skrzydła. Im bardziej smukły i wydłużony, tym wyższa klasa. Im bardziej pofałdowany, gruby i szeroki tym niższa klasa. Różnica polega również na ilości i grubości komór i wlotów powietrza na krawędzi natarcia. Im więcej komór o mniejszych wlotach, tym wyższej klasy skrzydło. Drugim ważnym parametrem różniącym skrzydła różnych klas są drogi sterowania, wpływające na to jak skrzydło zachowuje się podczas zaciągania sterówki. Skrzydła niższych klas mają liniowe i długie drogi sterowania, tak by początkujący pilot nie mający wyczucia nie wprowadził paralotni w niebezpieczny stan lotu. Paralotnie wyższych klas mają coraz krótsze drogi sterowania, a dodatkowo siła na sterówkach rośnie progresywnie.

ZAPRASZAMY NA

SZKOLENIA PARALOTNIOWE

TEL. 508 906 583

EXTREMALNI & K.F.N