E X T R E M A L N I
ZAPRASZAMY NA SZKOLENIA PARALOTNIOWE !!!
O nas
Co to ta paralotnia
Trochę techniki
SZKOLENIA
Galeria
Kontakt

Zapisz się na szkolenia

Dobór sprzętu:

1. Dobieramy paralotnie do swoich umiejętności (np: DHV 1, 1/2, 2 ... ).

2. Dobieramy paralotnie do swojej wagi (pilot + uprząż + paralotnia + wszystko co zamierzasz zabrać ze sobą w powietrze).

3. Paralotnia powinna mieć ważny przegląd techniczny.

4. Jezeli kupujesz uprząż to poza rozmiarem sprawdz czy jest wygodna, podwieszając ją tak jak byś leciał na paralotni usiądz w niej wygodnie, wyreguluj ją tak jak uważasz za stosowne i posiedz w niej ze 20 min. (w powietrzu często będziesz siedział w niej dłużej).

5. Dobierz odpowiedni kask.

6. Zapasowe skrzydło (tzw. "paczka") dobieramy do wagi (pilot + uprząż + paralotnia + wszystko co zamierzasz zabrać ze sobą w powietrze)

7. Buty , za kostke, ubranie nie krępujące ruchy.

JEZELI JESTEŚ POCZĄTKUJĄCYM PILOTEM PODCZAS ZAKUPU SPRZĘTU DOBRZE BY BYŁO PORADZIĆ SIE BARDZIEJ DOŚWIADCZONEGO PILOTA


Pierwsze kroki

Po kursie posiadasz dostateczną wiedze zeby ocenić warunki atmosferyczne oraz trudność startowiska. Jeżeli nie jesteś pewien warunków atmosferycznych lub wydaje ci się ze startowisko jest za trudne, poproś bardziej doświadczonych pilotów o pomoc. Jeżeli jesteś sam na startowisku i nie ma się kogo poradzić co do startu, siły wiatru, kierunku, miejsc gdzie nosi, pogody - może lepiej poczekać na innych pilotów albo sobie wogóle odpuścić. Dobrze jest gdy na "latanie" jedzie się w kilka osób.

ZAPISZ SIE NA SZKOLENIA PARALOTNIOWE w kilka osób a otrzymacie korzystne rabaty.

EXTREMALNI & K.F.N.